U bh. gradu u kojem definitivno treba hlada nestao je još jedan drvored
/ Komentari (4)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
Jedna od skrivenih i potencijalno vrlo opasnih situacija je upravo ta da beogradski kadrovi pod izgovorom izgradnje malih hidrocentrala na teritoriji Bosne i Hercegovine planiraju uzvodno (iznad lokacije boračkog jezera) izgraditi vještačku branu u kojoj bi prikupljali vodu koju bi onda naknadno tihijski pustili i tako izazvali plavni val na rijeci Neretvi koji bi mogao razoriti naseobine Konjic, Jablanicu, Mostar, Počitelj, Čapljinu, te u Hrvatskoj Metković i luku Ploče iz koje bi vještački cunami potopio oba Drvenika, Trpanjanj na pelješkom poluotoku i Šućuraj na hvarskom otoku.
Potencijalne mehaničke dinamičke oscilacije koje bi izazvao visoki vodeni stub su nešto za šta nije projektovana niti jedna jedina brana bilo koje hidrocentrale na rijeci Neretvi.
Zasto niko nikad nije posumljavao brda iznad Mostara? Nije ni sad kasno.
A naslova!