Novi prijedlog Zakona o radu: Pauza postaje dio radnog vremena
/ Komentari (6)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
1. Zašto niste popravili zakonsko pravo na jedan slobodan dan mjesečno (već ima u zakonu) koji dobiješ od fime/šefa, ali bez glupe odjave i ponovne prijave u radni odnos? 2. Zašto niste uveli klizno radno vrijeme? Ako neko dolazi pola sata prije početka neka ima pravo i otići pola sata prije kraja.
***
Hajde i to da se desi pa makar i od pauze. Valjda će se neko sjetiti da se neko sjeti da ukine ova rješenja koja se daju na period od 15 dana do 6 mjeseci. Podići plate radnicima svakako i uopće zaštiti radnika u svakom slučaju. Bez radnika nema ni poslodavaca niti ove administracije pa će valjda neko da to skonta. Neka neko napokon shvati da nam svi odoše vani, a vjerujte mi svugdje smo poželjni kao dobri i vrijedni radnici samo u našoj državi nas ne vole, nažalost i to nikome nije jasno.
Ispade pauza najveći problem u zakonu o radu. Izjednacite tj. dajte ista prava radnicima u realnom sektoru sa radnicima u administraciji pa se dalje moze razgovarati.
Vracaju ono sto su ukinuli 2016 godine Hajde se malo pozabavite dnevnicama za put u privatnom sektoru a ne da dobijamo bijednih 25 maraka za 24h provedena na putu Vratite pravilnik iz 2012
Nemojte se struniti od posla. Jeli to sve sto ste smislili za dvije godine ? Pauza. A da, smislili ste i 5200 KM neoporezovanih za administraciju, tj.po sedam prosječnih penzija godišnje mimo plaće.