Zrak u Sarajevu ponovo nezdrav: Pogledajte kako grad izgleda danas

/ Komentari (5)

Povratak na članak
Objavite komentar kao gost ili se prijavite.

NAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.

***

***

561-1

Davno sam napisao da je Sarajevo sranje....zimi nemozes disati, ljeti nema vode, ***va u saobracaju, smeca na sve strane....sranje

Tamni

Vilajet.

Sumpordioksid SO2

Da narod svašata loži ne bi za zagađenost stalno glasila koncentracija SO2 izvrsna, CO izvrsno. Sve vrste ugljeva u BiH su bogate sumporom, automobilske gume u svom sastavu sadrže sumpor. Očito da se ovo jako malo koristi kao ogrjev, odnosno ne spaljuje. Sagorjevanje je jako dobro to pokazuje koncentracija ugljenmonoksida CO u zraku. Samo imamo prašinu u zraku koja lebdi, a ona očito dolazi sa starane, poput pustinjskog pijeska. I skoro cijela BiH ima istu koncentraciju lebdeće prašine. Nije samo iznad Sarajeva. Cijela Posavina, korita rijeka, posebno korito rijeke Bosne od izvora do ušća. Pitanje je samo otkuda u zraku iznad Sarajeva NO2 u pojačanoj koncentraciji. NO2 nus produkt kod proizvodnje azotne kiseline. Gas otrovan poput hlora koji se masovno koristio u l svjetskom ratu. Što god Sarajevo da poduzme na lokalnom nivou za smanjenje zagađenosti zraka neće biti koristi (samo će neki prodavači magle pokupiti pare). U Sarajevu odavno nema kotlovnica na ugalj, nema fabričkih dimnjaka i slično, a zagađenost imamo i dalje. Ovi "eko stručnjaci" bi uvijek trebali pogledati cijelu kartu BiH i šire koja daje pregled trenutne zagađenosti pa onda davati "savjete" što to treba uraditi.

Administrator.

Sklonite ovo sa naslovnice od prije dva dana. Danas je 14.02.2025 petak cijeli dan. Zrak čist kao mlijeko.

/ Najnovije