Rekonstrukcija tramvajske pruge u Sarajevu: Pogledajte kako teku radovi na Remizi
Rekonstrukcija tramvajske pruge u Sarajevu od Nedžarića do Ilidže u dužini po 3,5 kilometara u oba smjera počela je 26. augusta 2021.godine.
27. novembra 2021. godine počela je rekonstrukcija tramvajske pruge od Nedžarića do Remize na Otoci.
Nakon raskrsnica kod Energoinvesta, u Nedžarićima, na Alipašinom Polju i Otoci, radi se raskrsnica kod Remize.
U utorak isplata penzija. Evo kada se penzioneri mogu nadati novčanoj pomoći
Pogledajte snimak testne vožnje: Sarajevski tramvaj prvi put prošao novom prugom do Ilidže
Podsjetimo, krajem prošlog mjeseca ministar Šteta provozao se u testnoj vožnji novim šinama od Ilidže do Čengić Vile.
Šteta je u tramvaju bio s radnicima koji rade na rekonstrukciji tramvajskih šina u Sarajevu.
"Rok za izgradnju kompletne pruge od Ilidže je 2 godine, mi smo te dvije godine podijelili na 2 funkcionalne cjeline. Prva je Ilidža Čengić Vila, druga Čengić Vila Marijin Dvor.
Pogledajte kako teku radovi na rekonstrukciji tramvajske pruge u Sarajevu 👇
— Radio Sarajevo (@radiosarajevo) September 9, 2022
Zbog radovi na cjelini kod raskrsnice Remiza, kao i na pružnim prelazima kod Remize na glavnoj saobraćajnici, zabilježene su gužve, ali saobraćaj se odvija neometano 🚗@AdnanSteta80 pic.twitter.com/aSAqGBlJqP
Dali smo sami sebi zadatak i rok da zbog građana ubrzamo i završimo prvu cjelinu do kraja prve godine. I danas stojimo pored tog roka, očekujemo da ćemo zadnje dane augusta provozati se testnom vožnjom od Čengić Vile do Ilidže", naglasio je Adnan Šteta.
Ministar Šteta ljetos je ponovo produžio rok za završetak rekonstrukcije tramvajske pruge. Novi rok za puštanje tramvajskog saobraćaja od Ilidže do Čengić-Vile trebao je biti 1. septembar. Kako je obećao Šteta, 1. septembra građani su se trebali voziti novom prugom.
1. septembar je prošao, a građani se nisu provozali tramvajima od Čengić Vile do Ilidže, čak ni u onim starim, jer novi dolaze tek naredne godine.
Radovi koštaju više od 20 miliona eura, a novac je osiguran kreditom Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD).
Fotograf portala Radiosarajevo.ba zabilježio je trenutno stanje na raskrsnici, u našoj fotogaleriji pogledajte kako teku radovi.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.