Vasković otkriva nove detalje: Sve je počelo sa firmom "Legend", zašto nije uhapšen i Glavaš?
Uhapšeni su Nenad Nešić, ministar sigurnosti i Mladen Lučić, vlasnik firme Legend zbog malverzacija i reketiranja putarskih firmi dok je Nešić bio na čelu JP Putevi RS, od polovine jula 2016. do druge polovine oktobra 2020. godine.
Ovu situaciju komentirao je Slobodan Vasković, poznati bh. novinar, na svom blogu. U nastavku prenosimo šta je pisao.
"Iako se za firmu Legend mahom veže samo Mladen Lučić, ona je, suštinski, zajedničko vlaništvo Nešića, Lučića i Aleksandra Glavaša.
Katica zadovoljan sigurnosnom situacijom u KS: "Vjerujem da ću ostati ministar do kraja mandata"
Glavaš nije uhapšen, a trebalo bi da se i on nađe iza rešetaka, jer je činio ista nedjela kao i Nešić i Lučić.
Kada je osnovana 2014. godine, Legend je imala jednog radnika i bila u minusu 12.072 KM.
Godinu kasnije opet minus, od 7.391 KM.
Već na kraju 2016., za pola godine Nešićeve vladavine u JP Putevi RS, dobit firme Legend se povećava na 502.574 KM, da bi na kraju 2021. godine iznosila 9.024.201 KM.
Prošle godine neto dobit iznosila je 7.589.352. KM.
Nezakoniti poslovi sa putarskim firmama samo su, sada već, tek djelić kriminalnog opusa Nešića, Lučića i Glavaša.
Mnogi drugi nezakoniti poslovi, mahom bijeli, doveli su ovaj trojac do ogromnog bogatstva, jer raspolažu desetinama miliona KM.
Ranije sam objavio njihove brojne graditeljske poslove, od kojih je jedan od najvažnijih Snježna dolina na Jahorini (Obućina bare), ali i na Trebeviću, gdje je Nešić izgradio dvije zgrade sa apartmanima.
Preuzeli su i nekada moćne firme TAT, Mofas i Energoinvest, a TAT i Mofas su završili kao prašina kako bi se ogroman komad zemljišta iskoristio za gradnju i naravno, pranje novca u čemu su pomenuti experti.
Ukoliko Tužilaštvo BiH ne sprovede detaljnu finansijsku istragu poslovanja brojnih Lučićevih i Nešićevih firmi, kao i uvezanost Glavaša sa njima, onda nisu uradili ni djelić posla.
Ukoliko sprovedu, onda će naći desetine miliona KM i brojne objekte koje mogu oduzeti i bar, u jednom dijelu, nadoknaditi ogromnu štetu koju je pomenuti trojac načinio i RS, ali i BiH.
Naravno, ukoliko Nešiću i Lučiću ne bude određen višemjesečni pritvor, onda su iz Tužilaštva, ali i Suda BiH načinili ogromnu, neprocjenjivu, štetu za BiH.
Takođe, neophodno je da bude uhapšen i Glavaš kako bi se ovo zmijsko gnijezdo kompletiralo. Osim njega ima tu još nekoliko funckionera i zvaničnika, kako BiH, tako i RS, koji su radili nezakonite poslove sa njima i koji bi morali da podijele njihovu sudbinu.
Moram istaći još jednu činjenicu: 4.10.2019. godine objavio sam da je
Uprava za borbu protiv organizovanog kriminala počela je istragu protiv Nenada Nešića, Aleksanda Glavaša, Mladena Lučića, kao i o malverzacijama u poslovanju JP Putevi RS, te Nešićevih privatnih firmi. Istraživaće se i reketaška firma Legend.
Naredba o istrazi je donesena 3.10.o.g., a da li je riječ samo o fingiranju istrage da se umiri javnost oko teških Nešićevih pljački, pokazaće se vrlo brzo.
Ništa nije učinjeno pet godina, a danas ista ta Uprava hapsi Nešića i Lučića po nalogu Tužilaštva BiH. I to sa dokazima koje je, između ostalog, prikupio MUP RS.
Osim Nešića i Lučića, još su uhapšeni i Milan Dakić, direktor JP Putevi RS, koji je i poslanik SNSD-a u parlamentu RS. Dakić je donedavno bio član DEMOS-a, ali je nakon što je Milorad Dodik razorio tu stranku, bio prvi koji je prešao u SNSD.
Uhapšeni su rukovodioci u JP Putevi RS - izvršni direktor za ekonomsko finansijske poslove Srđan Mijatović, Cvijetin Milivojević i Mladen Čajić, kao i generalni direktor Romanijaputeva Mirko Pandurević", napisao je Slobodan Vasković.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.