Protest i u ovom gradu: Zeničani daju podršku mladima Sarajeva nakon tragične tramvajske nesreće
U Zenici je danas, 21. februrara počeo protest podrške okupljanjima mladih u Sarajevu, u organizaciji građana okupljenih oko neformalne grupe "Zenica ustaje".
Građani su se u 12 sati okupili na Trgu Bosne i Hercegovine, odakle su poručili da žele dati podršku mladima koji su prethodnih dana protestovali u glavnom gradu.
"Dijelimo poziv mladih ljudi Zenice. Skup podrške protestima mladih u Sarajevu. Za Ellu, Erdoana i svu našu djecu", naveli su ranije organizatori u objavi na društvenim mrežama.
Otkriven identitet: Na sarajevsku policiju pucao muškarac poznat kao "ubica koji plače"
Kako ističu, cilj okupljanja je iskazivanje solidarnosti s mladima te zajedničko ukazivanje na probleme koji se tiču sigurnosti i budućnosti djece i mladih u Bosni i Hercegovini.
Podsjetimo, u Sarajevu se u četvrtak, 12. februara, dogodila teška tramvajska nesreća, u kojoj je smrtno stradao mladić Erdoan Morankić, dok su četiri osobe povrijeđene. Više o tramvajskoj nesreći u Sarajevu i sve što se poslije događalo u vezi protesta i GRAS-a čitajte na linku OVDJE.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.