Zmajevi poraženi u Češkoj

0
A. Ka.
A. Ka. / Bh. selekcija poražena u Pradubicama

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Pardubicama u okviru petog kola grupe “F“ kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine izgubila od Češke rezultatom (93:81).

Zmajevi su imali loše izdanje, a domaćima su parirali samo u trećoj četvrtini koju su rješili u svoju korist 19:22.

Utakmica je bila odlučena već praktično do kraja poluvremena. Česi su pogotovo bili dobri u drugoj četvrtini (27:19). Najbolji u redovima Češke bio je Ondrej Balvin koji je postigao 19 poena.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Raste broj posjeta u FBiH: Odakle nam dolazi najviše turista

Podsjetimo, selektor Adis Bećiragić za debi na klupi BiH odlučio je povesti 12 igrača: Edin Atić, Amar Gegić, Kenan Kamenjaš, Džanan Musa, Adin Vrabac, Haris Delalić, John Roberson, Miralem Halilović, Sani Čampara, Emir Sulejmanović, Ajdin Penava i Aleksandar Lazić.

Pred Zmajevima je novi izazov već za tri dana kada bh. selekcija igra domaći susret s Bugarskom u dvorani “Mirza Delibašić“ u Sarajevu.