Mostar protiv femicida: Danas protestna šetnja zbog ubistva Aldine Jahić

4
Radiosarajevo.ba
Mostar protiv femicida: Danas protestna šetnja zbog ubistva Aldine Jahić
Foto: Fena / S jednog od ranijih protesta zbog femicida

Inicijativa građanki/na Mostara danas, 18. novembra, u 12.05 sati na Španjolskom trgu u Mostaru organizirat će mirnu protestnu šetnju.

Cilj je skrenuti pažnju javnosti na problem femicida i nasilja nad ženama.

"Također želimo jasno poručiti da femicid, koji je u nedjelju počinjen u Mostaru, ubistvo Aldine Jahić, ne smije ostati nekažnjen, te da nam bude opomena da na nasilje ne zatvaramo oči", ističu organizatori.

Detalji dvostrukog ubistva i samoubistva porodice iz BiH: Tijela danima bila u kući užasa

Detalji dvostrukog ubistva i samoubistva porodice iz BiH: Tijela danima bila u kući užasa

Brutalnom ubistvu Aldine Jahić (32) u Mostaru prethodile su prijetnje Anisa Kalajdžića (33), saopćeno je ranije iz Tužiteljstva Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Osumnjičeni za ubistvo ranije je prijavljivan za ugrožavanje sigurnosti, ali druge ženske osobe, potvrdili su jučer, 17. novembra, iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona. U tom predmetu pred sudom se trebao pojaviti krajem ovog mjeseca.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije