Stefanos Tsitsipas dao sve od sebe, ali nije mogao protiv Novaka Đokovića

0

Srbijanski teniser Novak Đoković pobijedio je Grka Stefanosa Tsitsipasa u 1. kolu Crvene grupe Završnog mastersa u Torinu.

Bio je ovo drugi susret njih dvojice u svega devet dana i drugi trijumf Đokovića. Prethodno je slavio na Mastersu u Parizu.

Đoković je prvi set dobio sa 6:4 i to nakon što je odmah u prvom gemu oduzeo servis protivniku.

Oglasili se iz SDA: 'Dodikove laži i prijetnje su alibi za secesionizam'

Zanimljivo, to je bio i jedini brejk u meču, a jedinu šansu za to Tsitsipas je imao sredinom drugog seta, ali je nije iskoristio. Otišlo se u taj brejk gdje je Đoković slavio 7:4 i pobijedio.

Podsjetimo, u prvom meču "Crvene grupe" koji je igran ranije u toku dana, Andrey Rublev je pobijedio Daniila Medvedeva nakon nevjerovatne borbe s 2:1 u setovima. Duel je trajao čak dva sata i 34 minute.