Lana Pudar nastupila na 100 metara slobodno na Svjetskom prvenstvu i ostala bez finala

4

Lana Pudar, najbolja plivačica i sportiskinja Bosne i Hercegovine, noćas iza ponoći nastupila je u prvoj utrci na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima, koje se održava u Australiji.

Lana je u Melbourneu nastupila u kvalifikacijama utrke na 100 metara slobodno i zauzela 33. mjesto.

Mostarka je u svojoj kvalifikacionoj utrci zauzela šesto mjesto, u vremenu 54.76 sekundi, što je bilo dovoljno za 33. poziciju u ukupnom poretku. U ovoj disciplini nastupile su ukupno 63 plivačice.

Preminuo čovjek koji se zapalio ispred sudnice u kojoj traje proces protiv Donalda Trumpa

Noćas nema spavanja: Evo kada pliva Lana Pudar

Na 100 metara slobodno u muškoj konkurenciji nastupio je naš Adi Mešetović i zauzeo je 46. mjesto. On je u cilj došao u vremenu 48.97 sekundi. Nastupila su 84 plivača. Aktualna europska prvakinja na 200 metara delfin, Lana Pudar, u svojoj najjačoj disciplini će nastupiti u kvalifikacijama u noći sa srijede na četvrtak.

U kvalifikacijama Pudar će plivati u trećoj grupi od 1:35 sati. Finale će se održati istog dana u 10:14 sati. Nastup na Svjetskom prvenstvu Pudar će završiti u utrci na 100 metara delfin.

Kvalifikacije u ovoj disciplini su u noći sa petka na subotu u 2:08 sati, polufinalne utrke na programu su 10:11 i 10:16 sati, dok će se finale održati u nedjelju, 18. decembra, u 9:35 sati.