Bh. karatisti osvojili četiri medalje na Svjetskom prvenstvu za kadete u Turskoj

1
Fena

Bosanskohercegovački karatisti ostvarili su zavidan rezultat na 12. svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i U21 u karateu koje je održano u Konyi od 26. do 30. oktobra, osvojivši četiri medalje.

Generalni sekretar Karate saveza BiH Admir Zukan kazao je danas na pres-konferenciji da je na tom takmičenju učestvovalo 1.846 takmičara iz 105 zemalja te da je Bosnu i Hercegovinu predstavljalo 33 takmičara.

Istakao je da je srebrenu medalju osvojio Pavle Dujaković, borbe U21 do 60 kg, a da su u BiH bronzu donijeli Emina Sipović, borbe juniorke do 59 kg, Anes Bostandžić, borbe U21 iznad 84 kg te Luka Pejić, borbe juniori do 63 kg.

Ne propustite: Baletni triptih 'Infinitas' na daskama Narodnog pozorišta Sarajevo

Treća medalja za BiH na Mediteranskim igrama: Rijadu Džuhi bronzana medalja

Zukan je također naglasio da su zapažene rezultate ostvarili i Omar Halilović - 5. mjesto borbe juniori do 76 kg, Emir Halilović - 5. mjesto borbe kadeti do 52 kg, Kemal Nezirić - 7. mjesto borbe juniori do 76 kg te Adna Rebronja - 9. mjesto borbe U21 do 50 kg.

"Ovo je mlada i perspektivna ekipa koja je postigla zavidan rezultata, iako smo ga i očekivali", kazao je Zukan.

Novinarima su se obratili Emina Sipović i Anes Bostandžić koji su izrazili veliko zadovoljstvo zbog ostvarenih rezultata te su istakli da su taj plasman i očekivali, prvenstveno zbog uloženog truda, ali i dobrih uslova za rad.