Tatar za historiju: Sarajevo savladalo Connah's, slijedi meč s Dynamo Brestom

Fudbaleri Sarajeva noćas su u Walesu na stadionu Cardiff Cityja upisali historijsku pobjedu nad ekipom Connah’s Quay Nomadsa i tako su postali prva ekipa iz Bosne i Hercegovine koja je upisala pobjedu u evropskim takmičenjima na Otoku.

Naime, samo je Široki Brijeg prije tri sezone uspio izboriti remi protiv Aberdeena i tada je bio rezultat 1:1.

Iako je bilo relativno klimavo u prvih 15-ak minuta, čak su Velšani u par navrata zaprijetili golu Kovačevića, sjajan pogodak Benjamina Tatara na asistenciju Ivana Jukića doveo je ekipu s Koševa u vodstvo.

Do konačne pobjede ekipu iz naše zemlje vodio je upravo Tatar koji je i u 67. minuti savladao Brassa i tako ostvario prednost od dva gola razlike za Divove.

Bilo je nekoliko opasnih akcija i sa suprotne strane, ali su bili jalovi tako da je krajnji rezultat utakmice bio 2:0 za ekipu iz BiH.

U drugom pretkolu ekipa FK Sarajevo će u Bjelorusiji igrati protiv Dynamo Bresta.