Svjetsko prvenstvo u Kataru: Nizozemska i Ekvador podijelili bodove

0
A. Ka.

U utakmici drugog kola grupe A Svjetskog prvenstva u Kataru Nizozemska i Ekvador podijelili su bodove.

Utakmica je okončana rezultatom 1:1, strijelac za Nizozemsku bio je Gakpo (6. minuta), dok je za Ekvador pogodio Valencia (49. minuta)

Obje selekcije sada imaju po četiri boda, a nakon današnje pobjede Senegala nad domaćim Katarom (1:3), sve tri reprezentacije su u igri za prolazak u narednu rundu takmičenja.

Isak poručio Dodiku: Seoska varalico, ni novac s bankomata nisi u stanju podići, a glumio bi lidera

Mundijal u Kataru: Senegal savladao Katar, domaći postigli prvi gol u historiji svjetskih prvenstava

Za razliku od nekih prethodnih utakmica, navijači ovog puta nisu mnogo čekali na gol.

Gakpo je već u šestoj minuti meča sjajno pogodio sa nekih 17 metara.

Ekvador je pokušavao da se vrati u utakmicu, a prvi put su zaprijetili u 32. minuti, kada odlično šutira Valencia, ali još bolje brani golman Nizozemske.

Ekvador u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena dolazi do gola, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Tako su Nizozemci otišli s minimalnom prednošću na odmor.

Kao što je bilo uzbudljivo na početku prvog dijela, identičnu situaciju smo gledali i na startu drugog poluvremena.

Ekvadoru su u nastavku utakmice bile dovoljne svega četiri minute da stvari vrate na početak. Strijelac je bio Valencia.

Ekvadorci kao da nisu zadovoljili remijem - Gonzalo Plata u 58. minuti je sjajno šutirao, ali je pogodio prečku. Mnogo sreće za Nizozemsku.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

U tim trenucima statistika je govorila da su Nizozemci uputili svega jedan šut iz kojeg su i postigli gol, dok su odlični Ekvadorci u deset navrata uputili šut.

Do kraja su oba selektora izmjenama pokušali nešto napraviti, ali to nije urodilo plodom te je utakmica okončana rezultatom 1:1.