Senzacija na Mundijalu u Kataru: Saudijska Arabija pobijedila Argentinu

0

Predviđanja su se ostvarila - Svjetsko prvenstvo u Kataru donijet će mnogo iznenađenja.

Prvo je stiglo već u petoj utakmici Mundijala, u kojem je Argentina igrala protiv Saudijske Arabije.

Šok i nevjerica - Saudijska Arabije je pobijedila sa 2:1 nekadašnje svjetske prvake koje je predvodio Leo Messi.

Dodik postavio ultimatum Trojki ili će ponuditi partnestvo SDA: Šta traži od Parlamenta BiH?

Tri gola za pola sata u meču Argentine, ali sudije redom poništavaju pogotke!

U osmoj minuti sviran je penal za Argentinu. Ulogu realizatora preuzeo je, naravno, Leo Messi i  - pogodio sa bijele tačke za 1:0.

Messi se sa ovim golom izjednačio na listi strijelaca na Mundijalima sa Cristiano Ronaldom. Obojica su postigli po sedam golova.

Ubrzo su Argentinci postigli dva gola, ali nijedan nije priznat. Prvi su dali u 22. minuti. Messi je opet bio strijelac, ali gol mu je poništen zbog ofsajda.

Messi je pobjegao protivničkoj odbrani i zabio za 2:0, no ubrzo je splasnuo oduševljenje, jer je Argentinac, ipak, malo požurio.

Ko je supruga katarskog šeika? Nazivaju je kraljicom stila, to je dokazala i na Svjetskom prvenstvu

U 27. minuti novi gol Argentinaca i opet ništa. Lautaro Martinez je postigao bio gol za 2:0. Napadač Argentine je bio na rubu ofsajda, odmah se vidjelo.

VAR provjera je pokazala da od gola nema ništa. Gol mu je poništen jer mu je u ofsajdu bilo rame.

Do kraja prvog dijela - Gaučosi su napadali, ali se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 1:0 za Argentinu.

#Qatar2022 ⚽ #Argentina 🇦🇷 1 (Lionel Messi) 🆚 #ArabiaSaudita 🇸🇦 0 👉 ¡Final de la primera etapa!

Posted by AFA - Selección Argentina on Tuesday, November 22, 2022

U drugom poluvremenu nevjerovatan tok utakmice - Saudijska Arabija je postigla dva gola za pet minuta.

Saudijska Arabija je do izjednačenja došla u 48. minuti! Prvi ozbiljniji napad na meču i gol, strijelac je Salah Al Shehri.

Pet minuta kasnije - vodstvo Saudijske Arabije i nevjerovatan preokret. Al Dawsari je postigao prelijep pogodak, nakon što je "promiješao" odbranu Argentine i majstorski poslao loptu u mrežu.

Igrala se 53. minuta, na semaforu je pisalo 2:1 za Saudijsku Arabiju.

U posljednjih pola sata igralo se na jedan gol. Messi, Martinez, Di Maria... su pokušavali, ali nije išlo. Sudija je meč produžio za osam minuta, ali je "autobus" parkiran ispred gola Saudijske Arabije - izdržao sve nalete i ostalo je 2:1.

Drugi meč ove grupe igra se također danas - sastaju se Meksiko i Poljska.

Susret počinje u 17 sati, a možete ga gledati u direktnom TV prijenosu na BHRT-u.