Premijer liga BiH: Jukić spasio Plemiće protiv Musemićevog Igmana

1
S. P. M.

HŠK Zrinjski Mostar je odnio pobjedu na Barama u Čitluku protiv NK Igmana Kakanj u sklopu 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rezultat je bio 2:1. Plemići su i dalje na vrhu tabele sa 54 boda, dok je Igman na dnu sa 21 bodom.

U prethodnom kolu su se ove dvije ekipe susrele gdje Zrinjski također pobijedio rezultatom 3:0.

Anketa | Nakon četiri decenije: Stanovnici Sarajeva se provozali u novim tramvajima

Silvio Ilinković je već u četvrtoj minuti pokušao zatresti mrežu Igmana, šutira iz slobodnog udarca sa 25 metara, no ide to pored gola.

Ilinković dodaje Marselu Ismailgeciju u 12. minuti potom šutira, ali brani ovo Dino Hamzić. I Amer Drljević se okušao ispred gola Plemića četiri minute kasnije, nije precizan.

Drljević je prvi požutio u 19. minuti igre.

Centaršut Antonio Ivančića u 21. minuti, Josip Ćorluka glavom šalje loptu na pogrešnu stranu stative.

Hamzić u 33. ne da Nemanji Bilbiju da udari loptu, uzima je u ruke. Ivančić šutira glavom u 40. minuti, i ova lopta ide pored gola.

Drugi žuti karton za Igman, Nermin Alagić u 45. minuti.

Anel Hebibović stvara priliku za gostu u završnici prvog djela, izblokirali su ovo Plemići.

Ekipa Husrefa Musemića nije došla da se lako preda, zabilježili su devet kornera u prvom poluvremenu, Zrinjski samo jedan. Bez golova, 0:0.

Premijer Liga BiH: Sloboda bolja od Leotara, Zrinjski razbio Igman

U startu drugog dijela Petar Sučić je izašao iz igre, Damir Zlomislić ulazi na teren.

Hamzić u 47. poklanja loptu Mariju Tičinoviću, Zrinjski vodi 1:0.

Tičiniović već u 61. napušta teren, zamijenio ga je Ivan Jukić. Šest minuta kasnije i Igman pravi prvu izmjenu, Stefan Denković umjesto Damira Hrelje.

Denkoviću nije trebalo dugo, u 68. nakon asistencije Demira Jakupovića izjednačuje susret, 1:1.

Mirsad Ramić je mogao dovesti goste do vodstva u 75. minuti, volejom šalje loptu preko prečke. Dvije minute kasnije i Ćorluka šalje loptu preko gola Igmana.

Bilbija u 84. šutira, odbranjen je ovaj pokušaj, ali minut kasnije asistira Jukiću za vodstvo, 2:1 za Plemiće.

Sudija je dao tri minuta nadoknade u završnici, no rezultat je ostao isti. Pobjeda kluba iz Mostara.

KRAJ | HŠK Zrinjski slavio je zahvaljujući golovima Marija Tičinovića i Ivana Jukića! #HŠKZ ⚪️🔴 ________ HŠK Zrinjski 2:1 FK Igman