Mundijal u Kataru: Tunis senzacionalno savladao Francusku, ali nedovoljno za nokaut fazu

1
A. Ka.

Tunis je u okviru grupe D Svjetskog prvenstva u Kataru danas savladao Francusku (1:0).

Ipak, ovom velikom pobjedom nisu uspjeli proći dalje među 16 najboljih selekcija svijeta, budući da je u istoj grupi Australija s identičnim rezultatom savladala Dansku.

Treba reći da je selektor Francuske Deschamps izmiješao karte, pa je najveće zvijezde ostavio na klupi, budući da su ranije osigurali prvo mjesto u grupi.

Black Tie 2: Uhapšeni dovedeni u prostorije Suda i Tužilaštva BiH, uskoro se očekuje ročište

Hrvatskoj dovoljan i bod protiv Belgije: Zlatko Dalić otkrio hoće li komšije kalkulisati

Na početku utakmice prvi je zaprijetio Tunis. U 9. minuti lopta je bila u mreži Francuza, ali je sudija poništio gol.

Ništa značajnije se nije događalo sve do 30. minute, kada su opet u šansi Tunižani. Šutirao je Slimane, ali lopta odlazi pored gola.

Svega četiri minute poslije, danas odlični Tunis, ponovo je u šansi za zgoditak. Khazri je odlično šutirao, ali brani golman Francuske.

Od danas indisponirane Francuske nismo vidjeli gotovo ništa u prvom dijelu, pa se na odmor otišlo sa 0:0.

Na početku drugog dijela meča ponovo smo gledali uspavanku.

I tako sve do 58. minute kada pogađa Khazri. Slavlje Tunisa je trajalo svega dvije minute, jer je potom povela i Australija protiv Danske.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Drugim riječima, Tunis je i pored vodstva bio treći u grupi.

Selektor Francuske u 63. minuti napravio je trostruku izmjenu, a u igru je, između ostalih, ubacio i Mbappea. On je u 88. minuti bio u prilici, ali je odbranio golman Tunisa.

Francuzi u dubokoj sudijskoj nadoknadi preko još jednog rezerviste Griezmanna stižu do izjednačenja. Onda se dogodilo nešto što ne viđamo svaki dan. Sudija je svirao kraj utakmice, ali je naknadno poništio gol Francuza nakon VAR intervencije.

Francuzi nisu mogli vjerovati, ali je utakmica okončana pobjedom Tunisa.