Kakva nesreća: Juniorska reprezentacija BiH u finišu meča ostala bez plasmana na EP

0
S.G.

Veliku je nesreću doživjela juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Izabranici Ivice Barbarića su u 3. kolu elitne rudne kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo poraženi od domaćina Francuske sa 2:1 i na taj način ostali bez plasmana na EURO.

Našim mladim Zmajevima je u posljednjem kolu protiv favorizovanih Francuza bio dovoljan i bod, ali smo na kraju doživjeli nesretan poraz.

Objavljeni rezultati: Za koga su birači iz Bosne i Hercegovine glasali na izborima u Hrvatskoj?

Francuzi su bolje otvorili susret i opasno zaprijetili u dva navrata, ali je naš golman Šahinović dobro reagovao.

Čuvar naše mreže je i do kraja prvog poluvremena bio na pravim mukama i u nekoliko navrata morao nas je spašavati svojim odbranama.

Naši momci, iako su bili u podređenom položaju, ostali su skoncentrisani i uspjeli u gol pretvoriti prvu pravu priliku na utakmici.

Igrala se 55. minuta kada je Sučić je sjajno uposlio supertalentovanog Filipa Čuića koji lijepo pogađa mrežu Francuza.

Do kraja meča domaći su ipak uspjeli doći do pobjede postigavši dva gola u razmaku od svega dvije minute...

Prvo je Cisse matira našeg golmana u 83., da bi samo dva minuta kasnije i Nzouango pogodio našu mrežu i tako nas nesretno ostavio bez plasmana na EURO od kojeg nas je dijelilo samo pet minuta.