Hrvatska odigrala prvi meč na Mundijalu 2022: Vatreni napadali, ali nisu probili odbranu Maroka

0

Hrvatska i Maroko odigrali su svoju prvu utakmicu u Grupi F na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Nakon napetih i uzbudljivih 90 minuta konačan rezultat bio je 0:0.

Vatreni su na premijeri na Mundijalu bolje odigrali drugo poluvrijeme, kada su stvorili nekoliko sjajnih prilika, ali su se na kraju morali zadovoljiti samo bodom.

U Nogometni savez BiH stiglo pismo Irfana Peljte: Oglasili se hitnim saopćenjem

Hrvatska na premijeri u Kataru: Napadi Vatrenih i rovovska borba pred golom Maroka

Kovačić je u petoj minuti sjajno gurnuo loptu za Kramarića u prostor, ali je Saiss u posljednji trenutak uspio loptu izbiti u korner.

Modrić se u 15. minuti minijaturom riješio Amrabata, ali je udarac Vlašića završio pored gola. Bio je to čisti zicer.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Maroko je prvu akciju imao preko Ziyecha. Igrač kojeg je bio otpisao naš stručnjak Vahid Halilhodžić, dok je sjedio na klupi Maroka, izvrsnim centaršutom tražio je Ey Nesyrija, ali smireno ga je zaustavio Juranović. Igrala se 17. minuta.

U finišu duela Vatreni su imali dvije sjajne prilike, ali se rezultat nije promijenio.

Prvo je Kramarić izbio sam pred Bounoua, ali brži je bio marokanski golman... U nastavku Perišić gura Sosu u stranu, a na njegov centaršut natrčava Vlašić i iz blizine pogađa Bounoua.

U trećoj minuti sudije nadoknade Luka Modrić je bio u sjajnoj akciji. "Sijevnula" je ljevica, ali se mreža Marokanaca nije zatresla.

Ostalo je 0:0 nakon 45 minuta

Poluvrijeme: #Hrvatska je dvije najbolje prilike imala netom prije odlaska na odmor. 🇭🇷🇲🇦 #MARCRO #FIFAWorldCup #Qatar2022 #Obitelj #Vatreni❤️‍🔥

Posted by Hrvatski nogometni savez on Wednesday, November 23, 2022

U nastavku Hrvatska je prvu priliku imala u 53. minuti nakon kornera. Perišić je glavom prebacio za Pašalića koji nije uspio doći do lopte, a u nastavku akcije Lovren u padu gađa po golu, sli je bio blokiran.

U 65. minuti sjajna prilika za Maroko. Ziyech je kratko dodao loptu do Hakimija, a marokanski igrač ispalio je "projektil" prema golu Vatzrenih - istakao se golman Dominik Livaković.

U finišu susreta igra se malo smirila, opao je tempo. Obje selekcije su čuvale svoj gol za konačnih 0:0.

Ostat će zapisano - Luka Modrić postao je prvi nogometaš koji je za Hrvatsku igrao i na europskom i na svjetskom prvenstvu u tri različita desetljeća.

U ovoj grupi večeras igraju još Belgija i Kanada. Meč od 20 sati možete gledati u direktnom TV prijenosu na BHRT-u.