Hrvatska na premijeri u Kataru: Napadi Vatrenih i rovovska borba pred golom Maroka

3

Spektakularna je atmosfera na Al Bayt stadionu u gradu Al Khoru, gdje Hrvatska i Maroko igraju prvi susret na Mundijalu u Kataru.

Na tribinama je prema procjenama oko 1.500 hrvatskih navijača,a nakon 45 minuta rezultat je 0:0.

U prvom dijelu zapisali smo nekoliko dobrih prilika.

Nemile scene u BiH: Sudija brutalno pretučen na terenu, pet sati nije mogao napustiti stadion

Kolinda Grabar Kitarović slikala se u trenirci Hrvatske i poslala poruku Vatrenima

Kovačić je u petoj minuti sjajno gurnuo loptu za Kramarića u prostor, ali je Saiss u posljednji trenutak uspio loptu izbiti u korner.

Modrić se u 15. minuti minijaturom riješio Amrabata, ali je udarac Vlašića završio pored gola.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

Maroko je prvu akciju imao preko Ziyecha. Izvrsnim je centaršutom tražio Ey Nesyrija, ali smireno ga je zaustavio Juranović. Igrala se 17. minuta.

U finišu duela Vatreni su imali dvije sjajne prilike, ali se rezultat nije promijenio.

Prvo je Kramarić izbio sam pred Bounoua, ali brži je bio marokanski golman...

U nastavku Perišić gura Sosu u stranu, a na njegov centaršut natrčava Vlašić i iz blizine pogađa Bounoua.

U trećoj minuti sudije nadoknade Luka Modrić je bio u sjajnoj akciji. "Sijevnula" je ljevica, ali se mreža Marokanaca nije zatresla.

Ostalo je 0:0.