Europa liga: Crveni Đavoli slave na Old Traffordu

0

Na utakmici Europa lige Manchester United je savladao Barcelonu rezultatom 2:1.

Barcelona u 18. minuti penalom Roberta Lewandowskog dolazi do prednosti protiv Manchestera Uniteda. Na početku drugog poluvremena Fred izjednačuje na Old Traffordu. Antony donosi pobjednički gol u 73. minuti za Manchester.

Ekambi golom u 52. minuti donosi prednost za Rennes protiv Shakhtar Donetska, igraju se produžetci.

Na sjednici NSRS usvojene izmjene Zakona o radu kojima se omogućava isplata plaća 'na ruke'

Roma, u prvom poluvremenu, dolazi do prednosti golovima Andrea Belottia u 33. i Paula Dybale u 40. minuti protiv Salzburga.

Union Berlin penalom Robina Knochea u 20. minuti vodi protiv Ajaxa, Josip Juranović zabija drugi za Njemce. Mohammed Kudus nakratko smanjuje prednost Berlina u 47. minuti, ali tri minuta kasnije Danilho Doekhi pogađa za 3:1.

Monacu i Bayer Leverkusenu nisu bili dovoljni produžetci, njemački klub je slavio 3:5 nakon penala.

U sklopu Konferencijske lige, Basel je slavio protiv Trabzonspora. Strijelci su bili Zeki Amdouni u 13. i Andi Zeqiri u 77. minuti.

Fiorentina i Braga su igrali 3:2. Andre Castro i Dias Fernandes u 17. i 35. minuti za Bragu. Rolando Mandragora i Riccardo Saponara u 37. i 58. minuti, te posljedni gol za pobjedu Talijana, Arthur Cabral u 84. minuti.

Gent je u 74. minuti golom Giftom Orbana došla do prednosti protiv Qarabega, u toku su produžetci.

Poljski Lech Poznan je slavio protiv Bodo Glinta. Mikhael Ishak u 63. minuti je postigao jedini pogodak.

Anderlecht i Ludogorets Razgrad su riješli stvar jedanaestercima. Anderlecht pogađa tri puta, Razgrad tri fule, 3:0.