Euro 2024: Hattrick Lukakua, visoke pobjede Francuske, Srbije i Austrije

0
S. P. M.

U sklopu kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine Francuska, susjedna Srbija, i Austrija su postigli sjajne rezultate na prvim utakmicama, a belgijski napadač Romelu Lukaku je zabio hattrick.

Francuska je već u 3. minuti povela golom Antoinea Griezmanna protiv Nizozemske, samo pet minuta kasnije pogađa i Dayot Upamencano.

Sjajni Kylian Mbappe je u 22. zabio i treći.

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

U završnici Mbappe zabija i svoj drugi gol, 4:0.

U njihovoj grupi B igrali su Gibraltar i Grčka, 0:3.

/ Anketa

Koliko će Zmajevi osvojiti bodova u prva dva susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024?
Rezultati

Giorgos Masouras u 11., Manolis Siopis u 45. i Tasos Bakasetas u 58. minuti.

Irska je također u ovoj grupi, u narednom kolu igraju protiv Francuske.

Srbija je protiv Litvanije došla do gola preko Dušana Tadića u 16. minuti. U drugom poluvremenu je precizan Dušan Vlahović, u 53. zabija za 2:0.

Crna Gora je prethodno u Grupi G šokirala Bugarsku, 1:0 za komšije, strijelac Nikola Krstović.

U grupi je i Mađarska koja će igrati protiv Bugarske u sljedećem kolu.

Austrija je rutinski savladala Azerbejdžan, 4:1. Marcel Sabitzer u 28. zabija, te samo minut kasnije i Michael Gregoritsch. Sabitzer je precizan u 50. minuti igre. Gol za goste je postigao Emin Makhmudov u 64. minuti. Cristoph Baumgartner je za domaću ekipu zabio četvrti gol u 69. minuti.

Švedska u grupi F je izgubila protiv Belgije na domaćem terenu, 0:3. Hattrick je dao Romelu Lukaku, 35., 49. i 83. minuta.

Estonija će u narednom kolu igrati sa Austrijom.

Češka je nadigrala Poljsku, 3:1. Ladislav Krejci već u prvoj minuti zabija, Tomas Cvancara dvije minute kasnije. Jan Kuchta pogađa treći gol u 65. minuti. Damian Szymanski zabija za goste u 87. minuti.

Moldavija i Farski otoci su igrali 1:1. Mads Boe Mikkelsen u 27. minuti za goste, a Ion Nicolaescu u 87. iz penala za goste.

U grupi E je i Albanija, igrat će protiv Poljske.