Joel Embiid preko Jusufa Nurkića pogodio šut za pobjedu Philadelphije nad Portlandom

0

Portland je izgubio drugu utakmicu zaredom, a sinoć je bio tako blizu da pobijedi, i to u gostima kod jedne od najboljih ekipa Istoka, Philadelphije.

Trail Blazersi su imali vodstvo veće od 20 poena pred kraj prvog poluvremena (50:71) i sve prosuli. Sixersi su topili distancu, da bi završnica meča ponudila dramu.

Pobjednika je riješio Joel Embiid, koji je sekundu prije kraja ‘fade away’ šutem donio trijumf domaćinu, 120:119. Jusuf Nurkić ga je čuvao, sve uradio kako treba, ali centar Sixersa je ipak klasa koja pogađa i preko ruke kada zatreba…

Komšić zatražio Mišljenje Venecijanske komisije oko načina izbora sudija u Ustavni sud BiH

Upravo je Embiid bio prvo ime utakmice s 39 poena, kod Portlanda se istakao Anfernee Simons (34).

Nurkić je na parketu proveo 26 minuta i za to vrijeme upisao 11 poena, po pet skokova i asistencija te jednu ukradenu loptu.

Trail Blazersi su sada na 13. mjestu Zapadne konference s omjerom 31-36. Sve je dalje play-in, piše SC Sport.