Pjesma Eurovizije 2024 | Večeras drugo polufinale: Ovo je lista učesnika i redoslijed nastupa

3
Radiosarajevo.ba
Pjesma Eurovizije 2024 | Večeras drugo polufinale: Ovo je lista učesnika i redoslijed nastupa
Foto: EPA - EFE / Eden Golan, predstavnica Izraela

Druga polufinalna večer Eurosonga održat će se večeras, 9. maja od 21 sat, kada će se birati još 10 učesnika finala.

Srbija, Hrvatska, Slovenija, Portugal, Irska, Litvanija, Finska, Kipar, Ukrajina i Luksemburg rezervisali su svoje mjesto u finalu, zajedno s "velikom petorkom" direktno plasiranih (Njemačka, Velika Britanija, Španija, Francuska i Italija) i Švedskom, ovogodišnjim domaćinom takmičenja.

U drugom polufinalu nastupaju: Malta, Albanija, Grčka, Švicarska, Češka, Austrija, Danska, Armenija, Latvija, San Marino, Gruzija, Belgija, Estonija, Izrael, Norveška, Nizozemska, te članovi velike petorke Francuska, Španija i Italija, koje direktno idu u finale.

Nova atrakcija na Baščaršiji: Da li ste vidjeli "Sarajevski dijamant"?

Nova atrakcija na Baščaršiji: Da li ste vidjeli "Sarajevski dijamant"?

Malta će otvoriti takmičenje, a ubrzo ćemo vidjeti i Marinu Satti, predstavnicu Grčke, koja je svojom originalnošću i harizmom opčinila sve. Večeras ćemo čuti i Švicarsku koja je na kratko "skinula" Hrvate s prvog mjesta na kladionicama.

Druga polufinalna večer obećava "najveću pjesmu na svijetu za zajedničko pjevanje", tvrdi web stranica Eurovizije.

Nastupaju tri pobjednice Eurosonga. Helena Paparizou donijela je Grčkoj pobjedu na Euroviziji 2005. s pjesmom My Number One, a pridružit će joj se Sertab Erener, koja je odnijela pobjedu 2003. za Tursku s pjesmom Anyway That I Can.

Naposljetku, pojavljuje se i švedska legenda šlagera Charlotte Perelli, pobjednica takmičenja 1999. s pjesmom Take Me To Your Heaven.

S posebnom pažnjom pratit će se i nastup predstavnice Izraela, Eden Golan, kojoj je savjetovano da iz sigurnosnih razloga tokom boravka u Malmou ne izlazi iz hotelske sobe.

U strahu od terorističkog napada, zbog Golan su tokom proba oko Arene Malmo bila raspoređena oklopna i policijska vozila te policajci pod punom opremom i u civilu.

Drugu polufinalnu večer direktno će prenosi HRT, a gledetelji je mogu pratiti i putem live streama na zvaničnom YouTube kanalu Eurosonga – Eurovision Song Contest.

Redoslijed nastupa druge polufinalne večeri

  1. 1. Malta: Sarah Bonnici - Loop
  2. 2. Albanija: Besa - Titan
  3. 3. Grčka: Marina Satti - Zari
  4. 4. Švicarska: Nemo - The Code
  5. 5. Češka: Aiko - Pedestal
  6. 6. Francuska: Slimane - Mon amour
  7. 7. Austrija: Kaleen - We Will Rave
  8. 8. Danska: Saba - Sand
  9. 9. Armenija: Ladaniva - Jako
  10. 10. Latvija: Dons - Hollow
  11. 11. Španija: Nebulossa - Zorra
  12. 12. San Marino: Megara - 11:11
  13. 13. Gruzija: Nutsa Buzaladze - Firefighter
  14. 14. Belgija: Mustii - Before The Party’s Over
  15. 15. Estonija: 5MIINUST x Puuluup - (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
  16. 16. Italija: Angelina Mango - La Noia
  17. 17. Izrael: Eden Golan - Hurricane
  18. 18. Norveška: Gate - Ulveham
  19. 19. Nizozemska: Joost Klein - Europapa

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije