BiH je ponosna: Nejra Sipović i Hamza Turulja došli do medalja na Mediteranskim igrama

0

Bosna i Hercegovina je osvojila prve dvije medalje na Mediteranskim igrama koje se ove godine održavaju u alžirskom gradu Uranu.

Nejra Sipović i Hamza Turulja su u karateu došli do tih odličja.

Nejra je pobijedila takmičarke iz Tunisa, Srbije i Francuske u kategoriji do 61 kilograma i na taj način osvojila bronzanu medalju.

Najveći sarajevski poeta: Deset razloga zbog kojih ćemo zauvijek pamtiti Abdulaha Sidrana

Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine predstavio BH tim za Mediteranske igre Oran 2022

Ovo je ujedno bilo prvo seniorsko takmičenje za mladu Sarajku, čime je, nadamo se, najavila velike rezultate u svojoj karijeri.

Hamza je sa druge strane u kategoriji do 75 kilograma savladao reprezentativca Turske, inače aktuelnog prvaka Evrope i time osvojio također bronzanu medalju na Mediteranskim igrama.

Jučer je u karateu nastupio još jedan bh. predstavnik, a u pitanju je Pavle Dujaković koji je osvojio također odlično peto mjesto.

Na ovogodišnjim Mediteranskim igrama učešće je uzelo oko 3.400 sportista iz 26 zemalja svijeta, a Bosnu i Hercegovinu će predstavljati 48 takmičara u 11 različitih sportova.

"Iskrene čestitke Nejri i Hamzi na osvojenim bronzanim medaljama i naravno čestitke upućujemo njihovom selektoru Asmeru Šeti i Karate savezu BiH", poručili su iz Olimpijskog komiteta BiH.