Susret finalista pripao Lakersima, Boston izgubio (VIDEO)

Do 18. pobjede u 19. ovosezonskih domaćih utakmica Lakersi su došli sjajnom serijom 15-0 na početku posljednje četvrtine. Najefikasniji igrač Lakersa bio je igrač s klupe Shannon Brown koji je za 22 minute na parketu zabio za sebe rekordna 22 koša (9 u zadnjoj četvrtini), dok je Pau Gasol upisao 17 koševa i 10 skokova. Kobe Bryant nije imao svoju večer i ubacio je tek 11 koševa uz šut iz igre 4/19, ali je pridodao 7 asistencija i 5 skokova. U redovima Magica, koji je poražen u sedam od posljednjih devet utakmica, najbolji je bio Dwight Howard s 24 koša i 12 skokova.

Dallas Mavericksi slavili su na gostovanju kod Boston Celticsa 99-90 predvođeni sjajnim Dirkom Nowizkim koji je ubacio 37 koševa, od čega devet u nizu u trećoj četvrtini. Nijemac je izluđivao odbranu Celticsa koja za njega nije pronašla rješenja, pa su tako doživjeli treći uzastopni poraz u svom TD Gardenu. Jason Kidd zabio je 13 koševa uz 17 asistencija, Shaun Marion je uz 16 koševa upisao i 8 skokova. Kod Celticsa, kojima je ovo bio 12. ovosezonski poraz, najbolji je bio Paul Pierce s 24 koša, dok je Ray Allen zabio 21.

Charlotte Bobcatsi slavili su nad Sacramento Kingsima 105-103 i tako došli do osme uzastopne pobjede na domaćem parketu i pete uzastopne generalno. Gerald Wallace pokazao je da se potpuno oporavio od ozljede gležnja zabivši 28 koševa, a Raymond Felton imao je sjajan all-round učinak upisavši 17 koševa, 10 asistencija i 9 skokova. Kingsi, koji su prošlog mjeseca uspjeli nadoknaditi nevjerojatnih 35 koševa zaostatka protiv Chicaga, skoro su uspjeli ponoviti sličan podvig, budući su Bobcatsi 4 minute prije kraja treće četvrtine imali prednost 82-58. Tyreke Evans bio je najefikasniji kod Kingsa s 34 koša i 7 asistencija.

Luis Scola predvodio je Houston Rocketse do domaće pobjede nad Milwaukke Bucksima u produžetku 101-98 s učinkom sezone od 27 koševa i 15 skokova. U desetu uzastopnu pobjedu Rocketsa nad Bucksima u Houstonu Carly Landry i Chase Budinger ugradili su po 12 koševa. Kod Bucksa su najbolji bili Brandon Jennings s 25 koševa i Andrew Bogut s 18 koševa i 17 skokova, ali nisu uspjeli spriječiti peti poraz u posljednjih šest gostujućih utakmica.

Memphis Grizzliesi nastavili su seriju domaćih pobjeda i protiv Phoenix Sunsa. Slavili su 125-118 i tako upisali devetu uzastopnu pobjedu pred svojim navijačima, a za to mogu ponajprije zahvaliti Rudyju Gayu (31 koš), Zachu Randolphu (27 koševa i 11 skokova), O.J. Mayu (28 koševa) i Mcu gAolu (19 koševa, 7 skokova). U četvrtom uzastopnom porazu Sunsa najviše se istaknuo Steve Nash s 22 koša i 12 asistencija.

NBA liga, ponedjeljak:

New York – Detroit 99-91 (Robinson 27k, Dell 11k, 15s / Stuckey 22k, 7s)
Washington – Portland 97-92 (Jamison 28k, Foye 19k / Miller 22k, Aldridge 22k, 15s)
Atlanta – Oklahoma 91-94 (Johnson 23k, Smith 18k, 12s / Durant 29k, 5s, 5a)
Charlotte – Sacramento 105-103 (Wallace 28k, Felton 17k, 10a / Evans 34k, 7a)
Houston – Milwaukee 101-98 – produžetak (Scola 27k, 15s, Brooks 13k, 10a / Jennings 25k, 7a)
LA Clippers – New Jersey 106-95 (Kaman 22k, 7s, Camby 17k, 14s / Lopez 23k, 8s)
Minnesota – Philadelphia 108-103 – produžetak (Flynn 29k, 9s, Jefferson 23k, 13s / Igoudala 17k, 7s, Iverson 11k, 9a)
New Orleans – San Antonio 90-97 (West 18k, Paul 18k, 9a / Parker 25k, Duncan 21k, 14s)
Golden State – Chicago 114-97 (Ellis 36k, 8a, Maggette 32k, Biedrins 9k, 19s / Salmons 25k)
Memphis – Phoenix 125-118 (Gay 31k, 9s, Mayo 28k / Nash 22k, 12a, Lopez 19k, 7s)
Boston – Dallas 90-99 (Pierce 24k, Allen 21k / Nowitzki 37k, 7s, Marion 16k, 8s)
LA Lakers – Orlando 98-92 (Brown 22k, Gasol 17k, 10s / Howard 24k, 12s)