Čelik u Kupu prošao Krajinu

Posljednji sudionik osmine finala Kupa BiH u nogometu je zenički Čelik, koji je danas pobijedio Krajinu iz Cazina rezultatom 4:2.

Zeničani su u vodstvo došli pogotkom Isakovića u 7. minutu, a na 2:0 je povisio Jackson. Do poluvremena su gosti iz Cazina uspjeli smanjiti preko Pavkovića, a isti igrač je u 57. minutu poravnao na 2:2.

Čelik je u nastavku zaigrao nešto bolje, te pogocima Vidovića iz 68. i Radića iz 80. minute, izborio plasman u osminu finala Kupa BiH gdje će igrati sa Slavijom.

"Mada je takmičenje u Kupu BiH, s obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo, za nas veliko opterećenje, svakako da smo željeli pobjedu kojom smo vratili izgubljeno samopouzdanje", kaže zenički trener Omer Kopić.

Čelik će u osmini finala igrati protiv banjalučkog Borca. Prva utakmica je na rasporedu u Zenici 30. septembra, a uzvrat 7. oktobra u Banja Luci.

Vezano: Kup BiH: Sudar Mostara i Sarajeva