Bh. reprezentativci blistali širom Evrope (VIDEO)

Reprezentativci Bosne i Hercegovine imali su zapažene nastupe u evropskim klubovima.

Sejad Salihović je brilirao u Hoffenheimu koji je slavio na gostovanju u Mönchengladbachu sa 2:4. Gosti su poveli golovima Aranga u 10. i Colauttja u 16. minuti, a onda je na scenu stupio naš reprezentativac. On je iz slobodnog udarca skoro iz mrtvog ugla majstorski matirao golmana Baillyija. Na 2:2 izjednačio je Maicosuel na asistenciju Salihovića. Do kraja susreta golove su postigli još Edu i Ba.

Boris Pandža i Senijad Ibričić kreirali su pobjedu Hajduka protiv Zagreba. Prvo je Ibričić asistirao Anasu Sharbiniju u 54. minuti, a konačnih 2:0 postavio je štoper Splićana Boris Pandža koji je viši u zraku bio od golmana gostiju i glavom poslao loptu u mrežu.

Saturn je sa 2:1 savladao Spartaka iz Moskve. A odlučujući pogodak djelo je bh. reprezentativca Marka Topića, koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena. Već dva kola uzastopno Topić je strijelac za svoj tim, što može radovati selektora našeg nacionalnog tima.

Ermin Zec, mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine odveo je Šibenik do nove pobjede pobjede. Šibenik je u u okviru sedmog kola Hrvatske nogometne lige ugostio Varteks, i slavio pobjedu od 2:1. Oba gola postigao je Erimn Zec. Prvi pogodak Zec je postigao u 35. minuti iz jedanaesterca, kojeg je prethodno sam izborio. Drugi pogodak mladi reprezentativac naše zemlje postigao je u 45. minuti udarcem sa vrha šesnaesterca.

Podsjetimo Edin Džeko je napokon uspio pronaći formu, a njegova dva gola bila su presudna u petak u gostujućoj pobjedi Wolfsburga nad Schalkeom.