Armenija - BiH 0:2 (VIDEO)

Nogometaši Bosne i Hercegovine ostvarili su petu pobjedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi iduće godine. Izabranici Ćire Blaževića slavili su na gostovanju u Jerevanu kod Armenije sa 0:2.

'Zmajevi' su već na samom otvaranju poveli. Odlično je sa desne strane lijevom nogom ubacio a Ibročić glavom šutirao, ali je lopta pogodila stativu, ipak napadač Hajduka natrčao je na tu loptu i doveo BiH u vodstvo od 0:1.

Nakon postignutog gola reprezentativci Bosne i Hercegovine nisu stali. Prvo je Džeko u 16. minuti imao oličnu priliku, ali je njegov udarac odbranio golman Kasparov i lopta se odblila od stativu.

Nekoliko trenutaka kasnije Ibričić je napravio odličan solo prodor, ali je golman Armenaca odlično reagovao.

U 32. minuti Ibišević ulazi u šesnaesterac, golman Kasparov ga ruši, a sudija pokazao na bijelu tačku. Jedanaesterac je izveo Džeko, ali je njegov udarac završio preko gola.

Do kraja poluvremena Armenci su preuzeli inicijativu, ali do gola nisu mogli.

U nastavku susreta nešto slabiji tempo igre naših reprezentativaca.

Najbolju priliku za domaće imao je Karamayan koji je šutirao iz daljine, ali je Supić odbio njegov udarac preko gola.

U 73. minuti rezervista Muslimović je, na asistenciju Džeke, postavio konačan rezultat.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine 9. septembra u Zenici dočekuje Tursku.